Balkon a terasa

Hydroizolace, lepení a spárování dlažby

1. PODKLAD – beton. Nesoudržné části podkladu je nutné pečlivě mechanicky odstranit. 

2. PENETRACE PODKLADU a vytvoření adhezního můstku: podle podkladu použijeme na savé podklady (beton) PE 280, na nesavé a problematické podklady (dlažba, teraso, podklady se zbytky lepidel)  BHP 080. Naneseme štětcem nebo válečkem v tenké vrstvě a necháme řádně vyschnout.

3. SROVNÁNÍ PODKLADU: dle potřeby opravit podklad pomocí  BRALEP C 30 nebo ROT 01ROT 01 doporučené nastavit pískem v poměru 1:1. 

4. HYDROIZOLACE: použijeme dvousložkovou hydroizolaci BRALEP HI 2K určenou k vodotěsné izolaci balkónů, teras, suterénů atd. HI 2K nanášíme vždy ve dvou vrstvách. První vrstvu aplikujeme v tloušťce 1-2 mm pomocí štětce nebo válečku, druhou vrstvu nanášíme ocelovým hladítkem. Maximální tloušťka všech vrstev hydroizolace je 4 mm. V rozích terasy izolujeme pomocí těsnícího pásu a tesnících rohů. Hydroizolaci necháme cca 48 hodin vyzrát. 

5. LEPENÍ DLAŽBY: hydroizolaci den před lepením dlažby doporučujeme opatřit adhezním můstkem BRALEP BHP 080  ve velmi tenké vrstvě. Dlažbu lepíme flexibilním lepidlem BRALEP OL 20 nebo OL 22.

6. SPÁROVÁNÍ: spárování provedeme dle šíře spáry pomocí flexibilních spárovacích hmot SP 15 – 15 mm spáry, případně SP 6 – 6 mm spáry.

Související produkty

Rychleschnoucí disperzní penetrační nátěr pro všechny druhy nasákavých podkladů (betonové, cementové, anhydritové, sádrové, vápenné, cihlové).

Vysoce kvalitní flexibilní cementové lepidlo vhodné k lepení všech obkladů a dlažeb do interiéru i exteriéru. Pro vysoce namáhané podlahy, podlahy se zabudovaným topením a jiné.

Rychletvrdnoucí jednosložkový cementový opravný tmel pro opravy a vyrovnávání schodů, utváření hran a spádů a vyplnění otvorů, výtluků a hlubších nerovností v podlahách a stropech.

Dvousložková hydroizolační hmota k vodotěsné izolaci balkonů, teras, suterénů, bazénů, nádrží, koupelen a sklepů v interiéru i exteriéru. Vysoce flexibilní, ČSN EN 14891 – typ CM 02.

Kvalitní spárovací hmota určená k vyplnění spár o šířce 4 – 15 mm mezi keramickými obklady a dlaždicemi v interiéru i exteriéru. Vhodná i na plochy vystavené tepelným změnám.

Jemná kvalitní spárovací hmota k vyplnění spár o šířce 1 – 6 mm mezi keramickou mozaikou, obklady a dlaždicemi v interiéru i exteriéru. Vhodná i na plochy vystavené tepelným změnám.

Urychlená verze jednosložkového cementového opravného tmelu ROT 01 pro opravy a vyrovnávání schodů, utváření hran a spádů a vyplnění otvorů, výtluků a hlubších nerovností.

Disperzní penetrační bezrozpouštědlový nátěr s obsahem křemičitého písku k úpravě nesavých, hladkých a hutných podkladů (beton, umakart, obklady a dlažby). Vytváří adhezní můstek.

Mrazuvzdorná rychletvrdnoucí samonivelační vyrovnávací hmota pro vyrovnání cementových a betonových podlah v interiéru i exteriéru. Výborný rozliv, vysoká pevnost.

Prášková jednosložková hmota k vodotěsné izolaci koupelen, sprchových koutů, balkónů, teras, neizolovaných domů a podlah. Do interiéru i exteriéru. I do vlhkých sklepů.